Wiktor Chenoir vel Wiktor Wanat

Wiktor 1

Wiktor Chenoir vel Wiktor Wanat

Matejewski dał Kruszonowi notatkę z 7 września 1977 roku. Wynikało z niej, że Witold Wanat – student wydziału fizyki, wysoki, twarz pociągła - wyszedł z domu i nigdy wrócił.

Wiktor został agentem. Był jednym z sześciu szpiegów na świecie (działali w USA lub Francji), których zadaniem było zdobycie technologii jądrowej. Miała posłużyć do budowy polskiej bomby atomowej na zlecenie Gierka.
Sophie, córka Wanata, zostaje porwana przez Kaja. Jest z nim powiązany Borys, który zna Wiktora od 13 lat. Teraz podaje się za sekretarza profesora.  Jugosłowianie potrzebowali broni, bo chcieli zrzucić bombę na Sarajewo. Obowiązywało embargo. Chenoir, na żądanie Borysa, zgodził się wówczas odegrać rolę niezależnego eksperta. Nagrał ich wtedy Konecki. Bombę sprzedawał Matejewski. Transakcja odbyła się w hotelu Solec.

Jednak ta bomba nigdy nie trafiła do Jugosławii. Teraz jest w Polsce, bo znów ma się odbyć  transakcja. Wiktor ginie zabity przez Borysa lub Kaja, którzy wspólnie działają na rzecz Matejewskiego. Bomba w PKiN nie jest jednak polskiej produkcji. To sowiecki odpowiednik amerykańskiej W-54.

Sklep